OFİS : 0 282 260 19 78
CEP : 0 532 275 51 86

Eşya Taşıma Şartları

ATANUR NAKLİYAT EŞYA TAŞIMA ŞARTLARI

1- STANDART TAŞIMADA EŞYANIN KOLİLENMESİ MÜŞTERİYE AİTTİR. ANAHTAR TESLİM KOMPLE TAŞIMA DA İSE EŞYANIN KOLİLENMESİ FİRMAMIZA AİTTİR. 

2- BEYAZ EŞYANIN SÖKME VE TAKMA İŞLEMİ, TAŞINILAN EVDE MUSLUĞU OLDUĞU TAKDİRDE FİRMAMIZCA YAPILMAKTADIR.

3-  AYNA, RAF GİBİ DUVARA MONTAJI GEREKEN EŞYALARIN SÖKME VE TAKMA İŞLEMLERİ ÖZEL TAŞIMA VE ANAHTAR TESLİM KOMPLE TAŞIMACILIK MODELİNDE YAPILIR. STANDART TAŞIMADA AYNA RAF GİBİ ( TV ÜNİTESİ RAFI DAHİL) EŞYALAR İÇİN SADECE SÖKME İŞLEMİ YAPILIR ANCAK TAKMA İŞLEMİ YAPILMAZ. DUVARA BAĞLANTI UYGUN BİR EK ÖDEME ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.   ANTEN BAĞLANTISI, LED TVLERİN DUVARA BAĞLANTISI VE PERDE SÖKME VE TAKMA İŞLEMLERİ SADECE ÖZEL TAŞIMA VE ANAHTAR TESLİM KOMPLE TAŞIMADA AYRI BİR PERSONEL GÖREVLENDİRİLEREK YERİNE GETİRİLİR.

4- ÖZEL TAŞIMA VE ANAHTAR TESLİM TAŞIMA MODELİNDE YEMEK ODASI TAKIMI, KOLTUK TAKIMLARI, ÇEKYATLAR, ŞİFONYERLER, KESONLAR VE BEYAZ EŞYALAR EVİN İÇERİSİNDE HAVA KABARTMALI NAYLON VE STREÇ İLE SARILIP AMBALAJLI TAŞIMACILIK YAPILIR. SADECE YATAK ODASI VE ÇOCUK ODASI GARDOLAPLARININ ÖN KAPAKLARI HARİCİNDE KALAN KISIMLARI KAMYON İÇERİSİNDE SÜNGER YASTIKLARLA DESTEKLENEREK SARILIR.

5- TAŞINACAK (BOŞALTILACAK) EV TİPİNİN BELİRTİLMESİ RİCA OLUNUR. (APT.DAİRESİ, MÜSTAKİL EV,VİLLA, DUBLEKS DAİRE, YAZLIK VB.)  

6- TAŞINACAK OLAN MEKANDA SIVI MADDELERİN KOLİLENMEMESİNİ VE AÇIKTA BIRAKILMASI GEREKMEKTEDİR. SIVI MADDELERİN SIZDIRMAZ PLASTİK BİDONLARA KONULMASI HER TURLU TAŞIMA MODELİNDE FİRMAMİZA AİTTİR. (SIVI MADDELER: YAĞ-ÇAMAŞIR VE BULAŞIK DETERJANLARI-ÇAMAŞIR SULARI-SIVI SABUNLAR VB.)

7- TAŞIMA ÜCRETİ SÖZLEŞMEDE YAZAN ARACIN BİR SERVİS ÜCRETİDİR. SÖZLEŞMEDE BELİRTİLİR.

8- MONTAJI YAPILACAK MOBİLYA TÜRÜNÜN SÖZLEŞME YAPILIRKEN EŞYA SAHİBİ TARAFINDAN BELİRTİLMESİ GEREKLİDİR.

9-  TAŞIMA ÜCRETİNİN BİR KISMI EŞYA TAŞIMA SÖZLEŞMESİ YAPILIRKEN ALINIR.  ŞEHİR İÇİ TAŞIMALAR İÇİN 300TL, ŞEHİRLER ARASI TAŞIMALAR İÇİN TAŞIMA ÜCRETİNİN ÜÇTE BİRİ ALINIR. TAŞIMA ÜCRETİNİN GERİ KALAN KISMI ŞEHİR İÇİ TAŞIMALARDA TAŞIMA İŞLEMİNİN BİTİŞİNDE NAKİT OLARAK ALINIR. ŞEHİRLER ARASI TAŞIMALARDA İSE ARAÇ YÜKLENDİKTEN SONRA YOLA ÇIKMADAN TAŞIMA ÜCRETİNİN GERİ KALAN KISMININ TAMAMI PEŞİN OLARAK ALINIR.

10- STANDART TAŞIMADA TAŞIMA SİGORTASI OLARAK SADECE ŞEHİRLER ARASI İŞLERDE GEÇERLİ OLAN YOL KAZA SİGORTASI (EŞYA NAKLİYAT SİGORTASI) YAPTIRILIR.  SİGORTA BEDELİ 20 BİN TL İLE SINIRLIDIR.

11- EŞYA SAHİBİNİN EŞYA TAŞIMA SÖZLEŞMESİ YAPILIRKEN YANLIŞ BİLGİ VERMESİ DURUMUNDA BÜTÜN SORUMLULUK EŞYA SAHİBİNE AİTTİR.

12- EŞYA SAHİBİNİN TAŞINACAK OLAN EŞYANIN BULUNDUĞU KAT SAYISI VE EŞYANIN TESLİM EDİLECEĞİ YERDEKİ KAT SAYISI KONUSUNDA EKSİK VEYA YANLIŞ BİLGİ VERMESİ DURUMUNDA 11.MADDEYE BAĞLI OLARAK KAT FARKI ÜCRETİ TALEP EDİLİR. KAT FARKI ÜCRETİ EKSİK SÖYLENEN KAT BAŞINA 200 TL’DİR. KAT HESAPLAMALARINDA ZEMİN KAT BİRİNCİ KAT OLARAK HESAPLANIR. 

13- EŞYA SAHİBİNİN, EŞYANIN ALINACAĞI VE EŞYANIN İNDİRELECEĞİ YERLERDE APARTMAN KAPISI İLE ARACIN YANAŞABİLECEĞİ MESAFE KONUSUNDA YANLIŞ BİLGİ VERMEMESİ GEREKLİDİR. AKSİ DURUMDA 11. MADDEYE BAĞLI OLARAK TAŞIMA ÜCRETİ MESAFE FARKI TALEP EDİLİR. TAŞIMA ÜCRETİ MESAFE FARKI YÜKLEME VE BOŞALTMA MEKANLARI İÇİN AYRI AYRI HESAPLANIR. TAŞIMA ÜCRETİ MESAFE FARKI 400TL’DIR. (15 METREYE KADAR FARK TALEP EDİLMEZ. 30 METRE UZERİ FARK OLMASI DURUMUNDA İSE TAŞIMA İŞLEMİ YAPILMAZ YA DA YARDIMCI APARATLAR KULLANILMASI GEREKLİDİR.)

14- STANDART TAŞIMADA FİRMAMIZCA ELEKTRİKÇİ İŞİ YAPILMAMAKTADIR. ÖZEL TAŞIMA VE ANAHTAR TESLİM KOMPLE TAŞIMACILIKTA ELEKTRİK İŞLEMLERİ İÇİN ELEKTRİK USTASI GÖREVLENDİRİLİR.

15- PARA KASASI, PİYANO, MUTFAK DOLABI, KOMPLE HALIFLEKS VE MUTFAK TÜPÜ ÇEŞİTLERİ EŞYA KAPSAMINA DAHİL DEĞİLDİR. MUTFAK TÜPLERİNİN TAŞINMASI KANUNEN DE YASAL DEĞİLDİR.  

16- TAŞIMA SONUNDA ARAÇTA BOŞ YER KALDIĞI TAKDİRDE ÇİÇEK KONUR.

17- EŞYA MERDİVEN HARİCİ YERLERDEN TAŞINMAZ. ZORUNLU DURUMLARDA BALKONDAN TAŞIMADA BÜTÜN SORUMLULUK EŞYA SAHİBİNE AİTTİR.

18- MARANGOZA ÖZEL SİPARİŞ İLE YAPTIRILAN MOBİLYALARIN MONTAJI FİRMAMIZCA YAPILMAMAKTADIR. ANCAK FİRMAMIZ MOBİLYACILARININ YAPABİLECEĞİ STANDARTLARDA OLAN ÖZEL İMALAT MOBİLYALARIN MONTAJI FARK ÖDEMESİ YAPILMAK KOŞULUYLA GERÇEKLEŞTİRİLİR. ( FARK ÜCRETİ DOLAP BAŞINA 200 TL’DİR )

19- PİYASADA SATILAN HER TÜRLÜ MOBİLYANIN MONTAJI FİRMAMIZCA YAPILIR ANCAK ORJINAL KUTUSU İÇİNDE GELEN VE DAHA ONCE HİÇ KURULMAMIŞ SIFIR MOBİLYANIN MONTAJI EK ÖDEME ALINARAK YAPILIR.  

20- SÖZLEŞMESİZ EŞYA TAŞIMACILIĞI YAPILMAMAKTADIR. 

21- DEPODAN VEYA ÇATIDAN EŞYA YÜKLENİLMESİ DURUMUNDA, EŞYALARIN TEMİZ OLMASI ŞARTI ARANIR.  AKSİ TAKDİRDE EŞYA ARACA YÜKLENMEZ. DEPODAN YA DA ÇATIDAN EŞYA ALINACAĞI BİLGİSİ EŞYA SAHİBİ TARAFINDAN SÖZLEŞMEYE NOT ETTİRİLMELİDİR.

22- EŞYA TAŞIMA SÖZLEŞMELERİ İPTAL EDİLEMEZ. EŞYA SAHİBİ TARAFINDAN İPTAL TALEBİ DURUMUNDA ÖDENMİŞ OLAN KAPARO EŞYA SAHİNİNE İADE EDİLMEZ. SADECE ŞEHİRLER ARASI TAŞIMALAR İÇİN ALINAN KAPARONUN 500 TL’YI AŞAN KISMI İADE EDİLİR. ANCAK SÖZLEŞMEDE YAZAN TAŞIMA TARİHİNDEN EN AZ 4 GÜN ÖNCE HABER VERİLMEK ŞARTIYLA TAŞIMA İŞLEMİ FİRMA İÇİN DE UYGUN OLAN BAŞKA BİR TARİHE ERTELENEBİLİR. 

23- STANDART TAŞIMA MODELİNDE TAŞIMA ANINDA EŞYA ÜZERİNE GELEBİLECEK HASARLARIN SİGORTASI KESİNLİKLE YOKTUR. SİGORTALI TAŞIMA MODELİNİN TAŞIMA ÜCRETİ STANDART TAŞIMA MODELİ TAŞIMA ÜCRETİNİN 4 (DÖRT) KATIDIR.

24- ÖZEL TAŞIMA SİSTEMİ MODELİ STANDART TAŞIMA SİSTEMİNİN 2(İKİ) KATI OLARAK ÜCRETLENDİRİLİR , ANAHTAR TESLİM KOMPLE TAŞIMACILIK MODELİ İSE STANDART TAŞIMA ÜCRETİNİN 3 (ÜÇ) KATI OLARAK ÜCRETLENDİRİLİR.  

25- OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINDA TAŞIMA TARİHİ FİRMAMIZCA BAŞKA BİR TARİHE ERTELENİR.

26- ANLAŞMAZLIK DURUMUNDA TEKİRDAĞ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.